Gerçek Safari
A A A

 

Her sene yağmurları takip ederek, Tanzanya Serengeti’den çıkıp, Ağustos ve Eylül aylarında Mara Nehri’nden geçerek Kenya’ya göç etmeye başlayan binlerce antilop ve zebra sürüsü, Ekim ayına kadar bu bölgede kalırken, aslan, leopar, çita, sırtlan gibi vahşi hayvanlar da onları yakından takip eder. Ekim ayı sonrası da Tanzanya'dan göç etmiş bu hayvaları ilkbahara kadar Masai Mara National Reserve'de görebilirsiniz.

 

Küçük uçaklarla Masai Mara'ya ulaşım, etrafı açık jiplerle tecrübeli rehberler eşliğinde Masai Mara Game Reserve’de göç eden antilop ve zebra sürülerinin nehir geçişlerini ve onları izleyen aslan, çita, leopar, sırtlan gibi vahşi yırtıcıları gözlemleyebileceğiniz sabah ve akşam üzeri safarileri ile muhteşem gün doğuşu ve batımına tanık olacaksınız.

 

Kampın önüne gelen hayvanları çadırınızın terasından veya yemek yerken izleyebilir, sonsuzluk havuzunda kokteylinizi içerek ve safariden sonra Spa’da dinlenebilir, kaliteli şaraplarla eşleştirilmiş gurme yemeklerin keyfini çıkartabilirsiniz. Safari öncesi ve sonrası Nairobi’de lüks otelde konaklama. Safari macerasının Masai Mara’nın büyüleyici ortamı ile birleştiği son derece keyifli ve unutulmayacak bir tecrübe…

 

  • THY ile İstanbul – Nairobi arası direkt uçuşlar

  • Nairobi ile Masai Mara arasında küçük uçakla 1 saatte ulaşım

  • Masai Mara’da tamamen doğal National Reserve Alanında Safari

  • Doğanın içinde piknik şeklinde kahvaltı yaparak daha uzun süre safari yapma imkanı

  • Masai kültürünü daha yakından tanıyacağınız köy turları

  • Lüks Safari Kamplarında Konaklama

  • Günbatımı kokteylleri, ateş başında içkiler ve yıldızların altında akşam yemekleri

 

 

Not: Opsiyonel olarak safarinin sonuna Mombasa veya Zanzibar deniz tatili eklenebilir.

 

 

İlgili görseller