Bask Turu
A A A

Kültür & Gastronomi Keyfi…

 

Muhteşem manzaralara sahip, lezzetli bir mutfağı ve doyumsuz bir şarap kültürü olan Bask bölgesini bu eşsiz turda keşfederek İspanya’nın zenginliklerine bir kez daha hayran kalın.

 

1.Gün

İstanbul - Bilbao

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Bilbao'ya hareket. Bilbao Uluslararası Havalimanı'na varışınızın ardından şehri keşfetmeye başlamak için şehir turu. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün

Guernica-Getaria-San Sebastian

Bask bölgesi insanları ; lezzetli yemekle kültürü ve tarihi, hüzün ve eğlenceyi en zarif şekilde harmanlar. Bu turumuzda Bask bölgesinin en önemli 3 farklı şehrini tanıyacağız.

Guernica, Getaria& San Sebastian…İlk durağımız küllerinden doğan şehir Guernica. Picasso’nun ünlü eserine konu olan bu şehrin sokaklarında gezerken bir ulusun tarihi mücadelesine tanık olacaksınız. İkinci durağımız küçük bir balıkçı kasabası olan Getaria. 

Soluksuz kalacağınız manzaralar eşliğinde kahvenizi yudumlayacağınız şirin bir kasaba.  Son durağımız ise  tüm dünya tarafından gastronominin anavatanı sayılan San Sebastianşehri. Film festivalinin yanı sıra, ünlü plajları ve lezzetli Pintxosbarları ile ünlü bu kentte yeni lezzetler keşfedeceksiniz. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün

Rioja- Logrono

Şarap eşliğinde La RiojaManzaraları…

Kuzey İspanya’nın özerk bir bölgesi olan La Riojabölgesi, Neolithicve orta cağın izlerini taşıyan tarihsel mirası ve bunun yanı sıra zengin şarap kültürü ile her yıl binlerce gezgine ev sahipliği yapmaktadır.

Logroño, Haro& Daha Fazlası…

Turumuza, La  Riojaözerk bölgesinin başkenti Logroño şehir gezisi ile başlıyoruz. 

Ardından bölgenin gurur kaynağı olan şarap bağlarını gezerek, eşsiz bir tada sahip şaraplarından örnek tadım gerçekleştiriyor ve en son Harotarihi köyünde vereceğimiz bir mola ile bu güzel günü tamamlıyoruz. 

Geceleme otelimizde.

 

4.Gün

Bilbao - İstanbul

Sabah, kahvaltının ardından serbest zaman. Uçak saatine göre Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’ a hareket. İstanbul’a varış turumuzun sonu.