Bordeaux Şarap Turu
A A A

Bordeaux Şarap Turu

 

 

 

Efsanevi bağları ve şatoları görmek, özel tadımlar yapmak ve Fransız gastronomisinin yerel lezzetlerini keşfetmek üzere dünyanın şarap başkenti kabul edilen Bordeaux’a gidiyoruz.

Fransa denilince hemen herkesin aklına üstün kaliteli şaraplar ve güzel yiyecekler gelir. Bu iki kombinasyonun en iyilerini bulabileceğiniz birbirinden görkemli şatoları, bağları, enfes şarapları ve özgün yemekleriyle bir damak tadı cenneti Bordeaux…

Ortasından Dordogne ile birleşerek Gironde Nehri’ni oluşturan Garonne’un geçtiği sakin ruhuyla Güney Fransa’nın başkenti Bordeaux, tarihi dokusu bozulmamış, 18. yüzyılın tüm elegansı ve ihtişamıyla ayakta duruyor. Dünyanın en geniş ve en önemli kaliteli şarap bölgelerinden biri olan Bordeaux’nun ılıman iklimi, uygun toprak koşulları ve batısında yer alan çam ormanlarının Atlantik Okyanusu’ndan gelen rüzgara karşı sağladığı doğal koruma şehri şarapçılığa elverişli kılan etkenlerdir.

Bordeaux, şarapları ile olduğu kadar kasabası, yemekleri ve sonsuz hissi veren şarap bağları ile ziyaretçilerini etkileyen bir bölge. St Emillion, Fransa’nın en iyi korunmuş bölgelerinden biri ve Unesco Dünya Kültür Mirası listesine alınmış şarap meraklılarını çeken ortaçağ kentidir.

 

Turda öne çıkanlar :

Saint-Emilion, Sauternes, Graves ve Medoc gibi ünlü şarap bölgelerinde Grand Cru, Bordeaux Superieur ve Premier Grand Cru Classé Chateau ziyaretleri ve tadımlar.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Saint Emilion köyü ve yeraltı zenginlikleri gezisi.

 

Konaklama :

Bordeaux şehir merkezinde 5 yıldızlı otelde konaklama.

 

 

İlgili görseller