Moskova & St.Petersburg Turu
A A A

İMPARATORLUKTAN GÜNÜMÜZE RUSYA

İKİ BAŞKENT ST.PETERBURG & MOSKOVA TURU

5 GECE - 6 GÜN

 

 

PROGRAM

1.Gün: ISTANBUL - ST. PETERSBURG

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 09.15’te buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile 11:45’te St. Petersburg’a uçuyoruz. Yerel saat ile 15:10’da St. Petersburg’a varıyoruz. St. Petersburg’a varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi St. Petersburg merkezi, Preobrajenski Kilisesi, Smolni Manastırı, Dekabristler Meydanı, Aurora Zırhlısı, Çeşme Kilisesi, Tatar Camii ve Saçılmış Kanlar Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır.  Akşam küçük bir tekneyle St. Petersburg kanallarında gezinti. Yerel bir restoranda “Hoş geldiniz” akşam yemeği. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.

 

2.Gün: ST. PETERSBURG

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Aziz İzhak Katedrali ve Ermitaj Müzesi turlarına katılabilirler. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.

 

Aziz İzhak Katedrali Turu | 45 € Kişi Başı

Aziz İzhak Katedrali, St. Petersburg’un en büyük, dünyanın da en büyük 4. Ortodoks katedralidir. Günümüzde müze olarak hizmet vermekle birlikte ibadete açıktır. İnşaası 40 sene süren, Aziz İshak Katedrali’nin kubbeleri üzerinde 100 kilodan fazla altın, iç süslemeler için 300 kilodan fazla altın kullanılmıştır. 

Ermitaj Müzesi Turu | 50 € Kişi Başı

Katerina’nın kışlık sarayı olan, dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Ermitaj Müzesi’ni gezeceğiz. 1764 yılında Çariçe II. Katerina tarafından kurulan müzede yaklaşık 3 milyon değerli sanat eserinin sergileniyor. 

 

3.Gün: ST. PETERSBURG

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak  düzenlenecek olan St. Petersburg dışındaki Peterhof Sarayı, parkları ve çeşmeleri turuna katılabilirler. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Petro ve Pavel Kalesi turuna katılabilirler. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.

 

Peterhof Sarayı, Parkları ve Çeşmeleri Turu | 70 € Kişi Başı

İsveçliler’e karşı kazandığı zaferin ardından Versailles Sarayı’na benzer bir yapı inşa etmek isteyen Büyük Petro’nun 1700’lü yılların başlarında inşa ettirdiği yazlık saray St. Petersburg’da görülmesi gereken yerlerin başlarında gelir. Bölgenin ağaçlandırılması için Rusya dışından getirilen bitkilerle sağlanmıştır. Sarayda bulunan havuzlar, heykeller, çardaklar, çeşmeler ve yazlık evler mimari açıdan büyük bir görsel şölen sunuyor. Yazlık sarayın simgesi Samson Çeşmesi olarak biliniyor. Çeşmedeki Samson’un heykelinde ağzı açılan aslan, aslında Petro’nun zafer kazandığı İsveç’in simgesi, Samson da Rusya’nın simgesi olarak kabul ediliyor.

Petro ve Pavel Kalesi Turu | 40 € Kişi Başı

Neva Nehri’nin üzerine bir adacık olarak 1700’lerin başında inşa edilen kale, St. Petersburg’da ki ilk yapıdır. Yıldız şeklindeki kale, 1920’lerin başlarında Bolşevikler tarafından hapishane olarak kullanılmıştır. Birçok Romonov’un mezarı da bu adada bulunmaktadır ve Rus tarihinde önemli bir konuma sahiptir.

 

4.Gün: ST. PETERSBURG - MOSKOVA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Hızlı trenle Moskova’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek tren yolculuğu sonrasında St. Petersburg’a varıyoruz. Moskova’ya varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda GUM, Lenin’in Anıt Mezarı, Aziz Vasil Katedrali, Kremlin, Kızıl Meydan, Tverskaya Caddesi, Lubyanka Meydanı, KGB Binası ve Bolshoi Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Nazım Hikmet’in de mezarının bulunduğu Novodeviçiy Mezarlığını ziyaret edeceğiz. Geceleme Moskova’daki otelimizde.

 

5.Gün: MOSKOVA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin ve Çevresi turuna katılabilirler. Ardından her bir durağı ayrı bir sanat eseri olan Moskova Metrosu’nun en güzel duraklarını gezeceğiz. Geceleme Moskova’daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Işıklar Altında Moskova gece turuna katılabilirler.

 

Kremlin (Hazine Odası Dâhil) ve Çevresi Turu | 70 € Kişi Başı

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan ve Rusya devlet başkanı'nın resmi ikametgâh yeri olan ve adı "şehir içinde bir kale" anlamına gelen Kremlin’in yapımı 1495 yılında tamamlanmıştır. Kızıl Meydan, Lenin’in Anıtmezarı, Kremlin’de Katedral Meydanı, Meryem’in Göğe Yükselişi Katedrali, Hazine (Silahhane: Saray giysileri, taçlar, tahtlar, mücevherler, silahlar, arabalar, at koşumları, hediye altın ve gümüş takımlar) ve Elmas Fonu görülecek yerler arasındadır.

Işıklar Altında Moskova Gece Turu | 40 € Kişi Başı

Moskova içerisinde sadece muhteşem kültür ve tarih barındırın bir şehir değil, aynı zamanda ışıkların 24 saat parladığı, büyük, canlı ve hayat dolu bir şehirdir. Bu turumuzda geceleri muhteşem aydınlatılan Moskova’nın eşsiz mimari yapılarını keşfe çıkacağız. 

 

 

6.Gün: MOSKOVA - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Tretyakov Galerisi ve Puşkin Müzesi turuna katılabilirler. Gezilerimizin ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile 20:45’te İstanbul’a hareket. 23:05’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. 

 

Tretyakov Galerisi Turu | 50 € Kişi Başı

1856 yılında Moskova'da tüccar Pavel Tretyakov tarafından kurulan sanat müzesi. Dünyanın en önemli güzel sanatlar koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Müzede yaklaşık 250 sanatçının yaklaşık 130.000 eseri sergilenmektedir. Bu sanatçıların en bilinenleri arasında Andrey Rublev, İvan Ayvazovski, Viktor Vasnetsov ve İlya Repin, Kazimir Maleviç sayılabilir. 

 

 

UÇAK

TÜRK HAVA YOLLARI

ISTLED TK401 11:00 - 14:20 

VKOIST TK416 20:00 - 23:05  

 

OTELLER

4* ST. PETERSBURG PARK INN PULKOVSKAYA

4* MOSCOW HOLIDAY INN SOKOLNIKI

 

 

Dahil Olan Hizmetler:

*Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - St. Petersburg / Moskova - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,

*Havalimanı vergileri,

*Tercih edilen otelde 5 gece oda kahvaltı konaklama (Sabah kahvaltıları dâhil),

*Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,

*Moskova panoramik şehir turu,

*St. Petersburg panoramik şehir turu,

*St. Petersburg tekneyle kanal gezisi (45 EUR),

*İlk akşam alınacak gösterili “Hoş geldiniz” yemeği (70 EUR), 

*Moskova Metrosu ve Arbat Caddesi turu (35 EUR),

*Novodeviçiy Mezarlığı Turu (35 EUR)

*Türkçe rehberlik Hizmeti.

 

Dahil Olmayan Hizmetler:

*Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL),

*Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,

*Vize Ücreti,

*Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,

*Kişisel harcamalar, 

*Minibar ve otel harcamaları.