Yılbaşı Beyrut
A A A

 

01. GÜN · 29 ARALIK 2019 PAZAR

05:00 İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali Gidiş Katı ∙ Özge Ersu Gezileri ∙ Seyahat Terzisi Turizm A.Ş. adına belirlenen kontuarda acente yetkilileri ile buluşma. Belgelerin takdim edilmesi.

Özge Ersu Beyrut’a daha önce gideceğinden sizleri inişte karşılayacaktır.

07:25 ∙ TK 0830 ∙ İstanbul > Beyrut
İşlemler sonrası bir saat elli dakikalık Türk Hava Yolları uçuşu ile hareket. İstanbul ile Beyrut arasında -1 saat fark vardır.

 

GEZİYE BİR GÜN ÖNCE ∙ AYNI GÜN DAHA GEÇ SAATTE VEYA BAŞKA HAVAYOLU İLE KATILMAK İSTEYEN KONUKLARIMIZ

Erken saatlerinin uygun olmaması, şehirlerarası bağlantıların izin vermemesi, veya geziye dinlenmiş olarak katılabilmek adına, Beyrut’a gezi tarihinden bir gün önce, ya da gezi günü Türk Hava Yolları veya diğer firmalar ile değişik saatlerde gelebilirsiniz. Bir gün önce gelerek konaklama yapacağımız otelde kalmak isterseniz, acente bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Arzu ederseniz bu rezervasyonunuzu bağımsız olarak da yapabilirsiniz.

Gezi günü programda belirtilen saatlerden ayrı bir uçuşla gelecekseniz biletinizi kendi olanaklarınız ile alabilirsiniz. Bu durumda iniş, havaalanından çıkış ve kendi olanaklarınız ile merkeze varış saatinize bağlı olarak, programa ve gruba uygun noktadan uygun zamanda katılabilirsiniz.

(Bu değişiklikten ötürü alınmayan / kullanılmayan servis ve hizmetler karşılığında bir iade yapılmaz.)

 

Yerel saat ile 08:15’te Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı’na iniş. Havaalanında Özge Ersu ve yerel rehber tarafından karşılanma, özel araç ile Beyrut merkeze hareket.

Sizleri erken uçakla bu güzel coğrafyaya getirdiğimiz için, tatlı bir açlığınızın olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ilk durağımız, Beyrut’un en keyifli yerlerinden birinde alacağımız yerel kahvaltı. Kahvaltı sonrası aracımız ile kısa, hoş ve panoramik Beyrut gezimize başlıyoruz.

 

 

ARACIMIZLA PANORAMİK BEYRUT

Önce kısa fotoğraf molası vereceğimiz Beyrut'un simgelerinden Güvercin Kayalıkları’na gidiyoruz. Daha sonra birbirinden şık cafe ve restoranları, ünlü markaların butikleri ile bezenmiş çarşısı ile Paris sokaklarını anımsatan Solidere'e geçeceğiz. Şehirdeki onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen Solidere firması bölgeye güncel ismini verirken çalışmalar sırasında bulduğu Roma dönemi kalıntılarını modern şehir yapısı içerisinde ziyarete açmıştır.

Özge Ersu burada Beyrut - Ortadoğu'nun Paris'i konferansını verecektir.

(Bu gezide tamamlan(a)mayan bölgeler daha sonraki günlerde görülebilecektir.)

 

Öğleden sonra şehir merkezinde yer alan beş yıldızlı otelimize giriş. Odaların takdimi. Valizleriniz görevlilerce alınacaktır. Dinlenme.

 

BEYRUT YÜRÜYÜŞÜ

Akşama doğru yemek öncesi sizi hoş bir yürüyüşe davet ediyoruz. Bu bölgede Saat kulesi ile ünlü Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks Kilisesi, Hz. Ömer Cami, Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak yapılan ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan binalar, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El- Amin camisi göreceğimiz yerler arasında.

Özge Ersu bu bölgede Ortadoğu'nun Belleği - Savaşlardan Günümüze Lübnan konferansını verecektir.

(Bu gezide tamamlan(a)mayan bölgeler daha sonraki günlerde görülebilecektir.)

 

Gezi sonrası ünlü Lübnan mutfağı ile tanışacağımız harika bir akşam yemeğine davetlisiniz.

 

HOŞ GELDİNİZ YEREL AKŞAM YEMEĞİ

Hoş Geldiniz Akşam Yemeği, ünü tüm dünyaya yayılmış Lübnan’ın tatlarını deneyimleyebileceğiniz yerel bir restoranda.

Bu keyifli ortama sohbetlerimiz eşlik edecek. Eski dostluklarımızı pekiştirirken, aramıza yeni katılan konuklarımızı da tanımaya başlayacağız. Eski bir Lübnan atasözü, "Özge Ersu Geziler'nde yabancı yoktur, henüz tanışmamış gezi dostları vardır" der...

 

Yemek sonrası Ortadoğu gökyüzü, örtüsünü üstümüze çekecek.

Gezimizin Birinci Gecesi · Geceleme Beyrut Bristol Hotel (1)

 

 

02. GÜN · 30 ARALIK 2019 PAZARTESİ

 

DOĞA HARİKASI ∙ JEITA MAĞARALARI

Kahvaltı sonrası sizleri nefes kesen özel bir güne davet ediyoruz. Bugün önce Beyrut’a yaklaşık kırk dakika uzaklıktaki Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehri ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına gidiyoruz. Karstik oluşumlar ile biçimlenmiş bölgede ilginç bir coğrafya bizleri karşılayacak. Gideceğimiz noktada ‘Aşağı’ ve ‘Yukarı’ olmak üzere iki mağara bulunmaktadır. 1958’de bulunan Yukarı Mağara 2.200 metre uzunluktadır, bunun yaklaşık üçte biri yürüyüş yolu olarak düzenlenmiştir. Bu yolu yürürken fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. 1836 yılında açığa çıkarılan Aşağı Mağara ise tarih öncesi dönemlere dayanır. Burada ise elektrik motorlu tekneler ile kısa bir gezinti yapacağız.

Özge Ersu mağaralarda Nahr El Kelb ve Dahr el Mghara - Karstik Oluşumlar ve Prehistorik Yaşam konferansını verecektir.

 

Öğle saatlerinde tarihi oldukça eskilere dayanan Byblos’a gidiyoruz. Bizi bu bölgede önce yerel restoranda deniz ürünlerinden oluşan keyifli bir öğle yemeği bekliyor.

 

 

TARİHİN AYAK İZLERİNDE ∙ BYBLOS ŞEHRİ

Yemek sonrası Özge Ersu eşliğinde Byblos’u geziyoruz. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk sıralı alfabeyi bulan Fenikeliler’in kurduğu, alfabe ile ilgili en eski eserin de burada bulunduğu büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile geliştirdiği ilişkilerden ötürü bölgede papirüs ticaretini elinde tutmakta idi. Bu nedenle şehre Yunancada ‘Papirüs’ anlamındaki ‘Byblos’ adı verilmiştir. Bu antik şehirde dolaşırken Özge Ersu Fenikeliler ve Byblos - Kağıt ve En Eski Alfabe İzinde konferansını verecektir.

TELEFERİK İLE HARİSSA ∙ KUŞBAKIŞI LÜBNAN

Dönüşümüzde, şehre giriş öncesi bizleri teleferikle çıkacağımız Harissa’da enfes bir manzara bekliyor. Instagram’da sevdiklerimizi tatlı tatlı kıskandırmak için harika bir fırsat!

Gezi sonrası şehrin merkezinde kısa serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra Beyrut’a dönüş. Akşam yemeği serbest. Özge Ersu’nun önerileri ile, şehrin sunduğu tüm olanakları değerlendirerek, arzu ettiğinizce akşam yemeğinizi alabilirsiniz.

 

Gezimizin İkinci Gecesi · Geceleme Beyrut Bristol Hotel (2)

 

 

03. GÜN · 31 ARALIK 2019 SALI

Yeni yılın son gününde uyandırma yoktur. Arzu ettiğinizce dinlenebilir, geç kahvaltı alabilirsiniz. Bu güzel şehirde mağazaların açık olduğu saatlerde alışveriş yapabilir, müzeleri gezebilir, şehrin arka sokaklarında dolaşabilirsiniz.

Öğle yemeği, öğleden sonra serbest. Akşam üzeri Yılbaşı Özel Eğlencesi için lobide buluşuyoruz.

 

YILBAŞI PROGRAMI HAKKINDA ÖNEMLİ HATIRLATMA

Beyrut’ta yılbaşı eğlencesi düzenleyen restoranlar programlarını genellikle Kasım ayı sonu veya Aralık ayının ilk on gününde kesinleştirmektedirler. Rezervasyonumuzun yapıldığı restoranın kesinleşmiş ayrıntılı programı gezi tarihinden önce açıklanacaktır.

 

 YILBAŞI YEMEĞİ VE EĞLENCE

Hoş bir restoranda deneyimleyeceğimiz yerel ve zengin Lübnan mutfağı, bizleri tüm gece ayakta tutacak. Daha sonraki uzun saatlerimizi aynı yerde müzik, dans ve eğlence eşliğinde geçireceğiz. Sürprizler ve birbirimize alacağımız hediyeler gecemizi renklendirecek.

 

HEPİNİZE SAĞLIK MUTLULUK VE BAŞARI DOLU BİR YENİ YIL DİLEKLERİMİZLE..

 

BEYRUT YENİ YIL SOKAK KUTLAMALARI

Hava durumuna göre, arzu eden konuklarımız 00:00 sonrası yerel halka karışarak, kutlamalara devam edebilirler.

 

Yeni yılın ilk saatinde, 01:00’de otele dönüş. Yılın ilk gecesinde Beyrut gökyüzü altındayız.

 

Gezimizin Üçüncü Gecesi · Geceleme Beyrut Bristol Hotel (3)

 

 

04. GÜN · 01 OCAK 2020 ÇARŞAMBA

Yeni bir güne, yeni bir yıla hoş geldiniz. Bir gece öncesinin tatlı ve keyifli yorgunluğu nedeni ile uyandırma yoktur. Arzu ettiğinizce dinlenebilir, geç kahvaltı, otel verdiği takdirde Brunch alabilir ve dönüş hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

Odalarımızı, otelden çıkış işlemlerimizi yapacağımız öğle saatlerine dek kullanabiliriz.

12:00 Odaların Teslimi
14:00 Lobide buluşma ve Beyrut’a Veda gezimiz için hareket

 

 

BEYRUT’A VEDA

Özge Ersu eşliğinde bu programda yapacağımız son gezide sizleri şehrin bilinmeyenlerine davet ediyoruz. Ara sokaklarda tarihin derinliklerinde dolaşacak, yerel halka ve hikâyelerine dokunacak, Lübnan gezimizi tamamlayacak güzelliklere tanık olacağız.

Özge Ersu bugün Dinlerin ve Kültürlerin Buluşması - Müslüman, Dürzi, Hristiyan ve Maronitler konferansını verecektir.

 

Akşama doğru, bu güzel ülke mutfağına veda etmek adına hafif ikramlı bir akşam yemeği alıyoruz. 18:30 Hafif akşam yemeği sonrası havaalanına hareket
19:00 Varış ve uçuş işlemleri

21:30 ∙ TK 0827 ∙ Beyrut > İstanbul
İki saat on beş dakikalık Türk Hava Yolları uçuşu ile hareket. Beyrut ile İstanbul arasında +1 saat fark vardır.

(02 Ocak 2020 Perşembe ∙ Günün ilk Saatleri)
00:45 Yerel saat ile İstanbul Havaalanı’na iniş. Bir başka Özge Ersu Gezisi’nde buluşmak dileği ile Geceleme Evinizde.

 

 

KONAKLAMA

LÜBNAN ∙ BEYRUT (3)

LE BRISTOL BEIRUT



BEŞ YILDIZ DELUXE ∙ CLASSIC ROOMS ∙ STANDART ODALAR

www.lebristolbeirut.com

 

 

BİZE AİT

GEZİ ÜCRETİ İÇİNDEKİ HİZMET VE SERVİSLER 

Özge Ersu Uzman Eşliği ∙ Profesyonel Rehberliği ∙ Konferansları ∙ Yürüyüşleri ∙ Dinletileri Türsab Üyesi Seyahat Terzisi Seyahat Acentesi Profesyonelliği Operasyonlarda Seyahat Terzisi Tarkan Arslan Özeni

Yerel Rehberlik ve Asistan Hizmetleri

Belirtilen Le Bristol Beirut Hotel veya Benzeri Aynı Kategori Beş Yıldızlı Otelde Üç Gece Konaklama Standart Odalar ∙ Classic Rooms
Otelde (3) Açık Büfe Kahvaltı

Programda Belirtilen Havaalanı Transferleri ∙ Klimalı ve Konforlu Araçlar ile Ulaşım Belirtilen Tüm Panoramik Geziler ∙ Yürüyüşler ∙ Girişler ∙ Müzeler

Belirtilen Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri ∙ Hafif İkram
Belirtilen Yemek ve İkramlarda Kişi Başı (1) Kadeh ∙ Bardak ∙ Şişe Alkolsüz İçecek

Müzikli Yılbaşı Programı Yılbaşı Programında İçki ve İçecekler

Araç ile Yapılan Gezilerde ∙ Günde (2) Kapalı İçme Suyu Rahatınız İçin Tüm Şoför ve Restoran Bahşişleri Tüm Yerel Rehber ve Yerli Acente Asistanı Bahşişleri Otellerde Giriş ve Çıkışlarda Bagaj Taşıma Hizmetleri

Türsab Gezi Sigortası
Havaalanı Gezi Belgeleri Kiti
Geziden Önce Türkiye İçi Adresinize Teslim Özel Gezi Paketi Özge Ersu Gezi Yazıları ∙ Haritalar ∙ Belgeler

 

SİZE AİT

GEZİ ÜCRETİ DIŞINDAKİ SERVİS VE HİZMETLER

Türk Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
Tek Kişilik Oda Farkı
Yurt Dışı Çıkış Bedeli
Uçuşlarda Belirtilen Bagaj Sınırlamaları Üzerindeki Ek Ücretler
Yemeklerde Belirtilen Sınırlamalar Sonrası Alınan Alkolsüz veya Alkollü İçecekler ∙ Çay ve Kahve Oda Servisi ∙ Kendinize Özel Yemek Siparişleri
Belirtilmeyen Yemekler ∙ Belirtilmeyen Diğer Tüm Girişler ∙ Belirtilmeyen Servis Ve Hizmetler Diğer Tüm Kişisel Harcamalarınız

 

                                                                                

GEZİ ÜCRETİ

BELİRTİLEN HER ŞEY DAHİL ∙ UÇUŞ HARİÇ

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

1.280 EURO

TEK KİŞİ FARKI ∙ 270 EURO

AYNI ODADA ÜÇÜNCÜ YETİŞKİN, BEBEK VE ÇOCUK ÜCRETLERİNİ AYRICA SORUNUZ

 

 

GEZİ ÜCRETİNE UÇUŞLAR NEDEN DAHİL DEĞİL?

Türk Hava Yolları, bir grup rezervasyonu yapıldığında, belirlenen grup fiyatı için genelde 2-3 günlük bir opsiyon vermekte ve bu kısıtlı zaman, konuklarımızın karar verme süreci çerçevesinde yetersiz kalmaktadır. Bu opsiyon sonrası uçuş ücreti değişmekte, genelde yükselmektedir.

Ayrıca çoğu konuğumuz yurt dışı ve yurt içi gezilerimiz için birikmiş Türk Hava Yolları uçuş millerini kullanmak, ekonomi sınıfı uçuş yerine Business Class seçeneğinden yararlanmak ya da diğer nedenlerle biletini kendi almak istediğinden grup rezervasyonları işlerliğini yitirmektedir.

Artık grup ve kişisel rezervasyonlar arasındaki ücret farkı da azaldığından uçuşlar gezi ücreti dışındadır.

   - Arzu ederseniz, yukarıda belirtilen seçeneklerinizden ötürü biletinizi kendiniz alabilirsiniz.

   - Uçuş ücretlerinin her geçen gün arttığını ve yerlerin azaldığını lütfen önemle not ediniz.

  - Biletinizi bizden almak isterseniz, yetkililerimiz sizlere yardımcı olmakta, biletleme destek ve hizmeti vermektedir. Her durumda gezi ücretini ödeyerek katılımınızı gerçekleştirdiğinizde uçuş rezervasyonlarınızı mutlaka zaman geçirmeden kesinleştiriniz.